Dawid Magdoń

Dawid Magdoń (6 czerwca 1989r.)

Witam
Ciężko opisuje się swoje życie skoro ma się zaledwie 23lata.

Szkoły podstawowe oraz liceum kończyłem w rodzinnych Ropczycach. Po których to dostałem się na Politechnikę Krakowską na kierunek Informatyka, gdzie uzyskałem tytuł inżyniera. Aktualnie kontynuuje swoją edukację na studiach magisterskich.

Fotografuje od ok. 2008r., z początku kierunkiem obserwacji były okolice domu, a szczególnym gatunkiem sarna. Wykonałem setki zdjęć tego gatunku. Filozofia fotografowania zmieniła się w 2010r. gdy pojechałem na swoją pierwszą wyprawę na muflony. Wtedy poznałem Michała z którym prowadzę tą stronę. Od tamtej pory wspólnie fotografujemy zarówno ssaki jak i przede wszystkim ptaki. Wspólnie posiadamy wiele ciekawych miejsc oraz niezapomnianych wspomnień.

W fotografii posiłkuję się stajnią Canona, a dokładnie 50D wraz z 300/2.8 wspomaganym często TeleKonwerterem 1.4. Jest to mój najnowszy obiektyw, który zastąpił kolejno Olympusa 70-300 czy późniejszego Canona 300/4.

Ulubionym gatunkiem obserwacji są rycyki, krawodzioby oraz wszelakie sowy. Nigdy nie mogę zapomnieć o korzeniach, więc z sentymentem wspominam każdy wrześniowy poranek spowity mgłą w oczekiwaniu na ryk jelenia. W ostatnim czasie kolejnym mocnym spektaklem przyrodniczym, któremu poświęcamy czas jest bekowisko.

Efekty naszych zasiadek, czy tych indywidualnych czy wspólnych znajdować się będą na tej stronie. A każde słowo komentarza zamieszczone na stronie z pewnością będzie kolejnym pozytywnym bodźcem by wstać nad ranem i z aparatem na ramieniu wyruszyć na kolejną życiową wyprawę …

pozdrawiam Dawid
dnia 2012-07-06

 

Dodaj komentarz